Kołkowski & Damięcki

O Kancelarii KODA

Misją KODA jest wykorzystanie naszego doświadczenia w podatkach i sporach sądowych w celu zapewnienia Ci spokoju i zgodności działań z przepisami prawa, ale także odkrywania innowacyjnych rozwiązań, które pomogą Ci osiągnąć sukces i efektywność finansową. Jesteśmy Twoim partnerem w biznesie.

Koncentracja na Kliencie
Jesteśmy tu dla Ciebie i zależy nam, aby nasze działania zawsze stanowiły dla Ciebie wartość dodaną. Satysfakcja klientów z naszych usług prawnych jest wpisana w podstawowe wartości kancelarii KODA.
Odpowiedzialność
Wiemy, że powierzając nam swoją sprawę obdarzasz nas zaufaniem. Świadomi tej odpowiedzialności udzielamy porad prawnych z najwyższą starannością i zaangażowaniem. Wszystkie informacje, które nam przekazujesz objęte są chronioną prawnie tajemnicą zawodową.
Doświadczenie
Nasze doświadczenie zdobyte w renomowanych kancelariach prawnych przy obsłudze klientów z różnorodnych gałęzi biznesu pozwala nam dostarczyć Ci usługę prawną według najwyższych standardów zarezerwowanych do niedawna tylko dla największych korporacji.
Aktywność
W podejmowanych działaniach cechuje nas staranna analiza, innowacyjne podejście oraz proaktywność podejmowanych kroków, które pomogą Ci osiągnąć postawione cele biznesowe.

Rafał Kołkowski

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Studiowałem Finanse we Frankfurt School of Finance & Management we Frankfurcie nad Menem. Od niedawna jestem również wspólnikiem kancelarii KODA i z przyjemnością pomogę Ci znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania podatkowe. Specjalizuję się w zakresie podatków dochodowych, podatków międzynarodowych, podatku VAT i akcyzy.

Działam w branży podatkowej od 2015 roku, a doświadczenie zawodowe zdobywałem m.in. w międzynarodowej kancelarii prawnej CMS Cameron McKenna w zespole podatkowym działu fuzji i przejęć (M&A) oraz w firmie doradczej PwC w zespole restrukturyzacji przedsiębiorstw. Do tej pory doradzałem, m.in. klientom z branży fotowoltaicznej, z sektora budowlanego, sektora paliwowego, globalnym firmom technologicznym (z branży e-commerce czy przewozu osób), producentom z branży tytoniowej oraz instytucjom finansowym, w tym funduszom inwestycyjnym. Były to często spółki giełdowe, start-up’y ale również małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) czy indywidualni przedsiębiorcy lub osoby fizyczne pochodzące z Polski, Niemiec i Ukrainy.

W kancelarii KODA odpowiadam za prowadzenie Twoich spraw podatkowych, w tym między innymi za bieżące doradztwo podatkowe, pomoc w wyborze właściwej formy opodatkowania, analizę możliwych preferencji podatkowych czy opracowanie strategii podatkowej. Podatki nie są mi straszne!

W czasie wolnym biegam z rakietą po korcie tenisowym, spaceruję z psem lub czytam (o podatkach i nie tylko ;). Jeżeli masz wątpliwości podatkowe lub nawet nie jesteś w stanie określić czy je masz, zadzwoń, z chęcią Ci pomogę!

Wspólnik,
Doradca Podatkowy nr wpisu 13958

Języki: polski, angielski, niemiecki

+48 667 232 717

Wspólnik,
Radca Prawny nr wpisu BŁ/1494

Języki: polski, angielski, rosyjski

+48 883 917 989

Kamil Damięcki

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie, a od niedawna wspólnikiem w kancelarii KODA. W okresie studiów kilkukrotnie byłem nagradzany Stypendium Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszych studentów, a studia ukończyłem z wyróżnieniem. Ponadto ukończyłem z oceną bardzo dobrą studia podyplomowe z zakresu prawa handlowego – „Akademia Spółek”, przeprowadzane w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 

Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w warszawskich kancelariach prawnych, gdzie zajmowałem się bieżącą obsługą spółek oraz podmiotów prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze spotykając się przy tym z problemami prawnymi m.in. z zakresu prawa pracy, prawa autorskiego, prawa cywilnego, ochrony danych osobowych, podatków, znaków towarowych, czynów nieuczciwej konkurencji.

Na co dzień zajmuję się prowadzeniem postępowań sądowych, których przedmiotem są spory frankowe, naruszenia dóbr osobistych, a także spory na tle prawa rodzinnego. W swej praktyce zajmuję się również przygotowywaniem oraz opiniowaniem kontraktów zawieranych między przedsiębiorcami, regulaminów świadczenia usług, w tym także regulaminów stosowanych w branży e-commerce, a ponadto doradzam przedsiębiorcom w zakresie RODO. Udzielam również porad prawnych startup-om podbijającym nie tylko polski, ale także zagraniczny rynek. Działam także jako mediator rodzinny.

Poza własną praktyką zawodową współpracuję z kancelarią KKLW w Warszawie.

Wolny czas spędzam na treningach kick-boxingu, śledzeniu notowań GPW i lekturze dobrej książki.